W krainie gramatyki
- 28.05.2024 20:05
- Dnia 24 maja 2024r. odbyła się lekcja otwarta w klasie 3a prowadzona przez p. Małgorzatę Grzeszczak.Brawo 3a!!!
Uczniowie bardzo aktywnie i twórczo pracowali w grupach. Wykazali się znajomością części mowy. Świetnie poradzili sobie z wszystkimi zadaniami z krainy gramatyki. - więcej
Plastyka
- 23.03.2024 15:47
- Z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Uważności klasy piąte, szóste i klasa 4e robiły na plastyce zadania wspomagające koncentrację uwagi. Na początku każdy miał za zadanie zrobić przez środek kartki linię, która byłaby osią symetrii, a następnie narysować dowolny rysunek obiema rękoma jednocześnie, tak by zachować zasadę odbicia lustrzanego.
- więcej
Mierzenie odcinków w 4c
- 23.03.2024 15:40
- Uczniowie Klasy 4c na lekcji matematyki korzystając z centymetra krawieckieckiego mierzyli różne części swojego ciała. Do wykonania zadania uczniowie musieli skorzystać z pomocy kolegów. Celem było doskonalenie umiejętności mierzenia odcinków z dokładnością do 1mm.
- więcej
Targi Edukacyjne Perspektywy 2024
- 23.03.2024 15:40
- W piątek 15 marca uczniowie klasy 8A, 8C, 8DW uczestniczyli w Targach Edukacyjnych Perspektywy 2024 w centrum wystawienniczym EXPO XXI. Nasi uczniowie mogli porozmawiać i zapoznać się z ofertą liceów i techników Warszawy i Mazowsza, a także szkół wyższych i policealnych. Była okazja do wzięcia udziału w spotkaniach "Egzaminacyjne drogowskazy". Klasa 8DW wzięła udział w spotkaniu Egzamin 8- klasisty z języka polskiego - prezentacja OKE w Warszawie, a klasa 8A w spotkaniu Egzamin 8- klasisty z matematyki - prezentacja OKE w Warszawie.
- więcej
Lekcja otwarta - język polski
- 11.03.2024 22:15
29 lutego uczniowie klasy 7dw wzięli udział w lekcji otwartej przygotowanej przez p. Danutę Jutkiewicz.
Temat lekcji: Dlaczego „ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów”? „Zemsta” Aleksandra Fredry się nie starzeje.
Podczas zajęć uczniowie i uczennice zastanawiali się nad przyczyną konfliktów pomiędzy bohaterami „Zemsty” A. Fredry. Scenariusz lekcji zwrócił uwagę młodzieży na przyczyny powstawania uprzedzeń, a w konsekwencji – podziałów społecznych, metaforycznie zilustrowanych jako mury. Istotnym zagadnieniem było uświadomienie młodzieży, m.in. poprzez różnorodne materiały audiowizualne, że problematyka tej komedii jest wciąż uniwersalna.
Lepiej budować mosty niż stawiać mury. Ta mądra lekcja wskazała na wartość współpracy, komunikacji i zrozumienia między ludźmi. Mosty łączą nas, umożliwiając przekraczanie przepaści i pokonywanie przeszkód. Mury, z drugiej strony, mogą oddzielać nas od siebie, tworząc bariery i konflikty. W życiu codziennym warto dążyć do budowania mostów, a zatem - budujmy mosty, aby łączyć się z innymi i tworzyć lepszy, bardziej zrozumiały świat.
- więcej